Etykiety

piątek, 26 stycznia 2018

,,Atak Paniki" - Recenzja Filmu

,,Atak Paniki" - to polski film z Arturem Żmijewskim i Ewą Segdą w reżyserii Pawła Maślony.
Film ten jest dostępny w polskich kinach od 19 stycznia 2018 roku.

,,Radiowiec, kelner, panna młoda, pisarka, mąż i żona oraz behawiorysta zwierząt dostają ataku paniki." Takimi oto kontrowersyjnymi opisami fabuły bombardowali nas twórcy filmu, który miał okazać się odbudową polskiego kina w oczach jego widzów i tym samym przywrócić mu należne miejsce w czołówce polskiego box officu mierząc się z hitami światowej kinematografii, fakt faktem reżyser Paweł Maślona był nawet swego czasu okrzyknięty reżyserem polskiego renesansu, który to faktycznie miał jak ten rycerz na białym koniu odgonić wszystkie średniej jakości filmy z sal kinowych i półek naszych domowych wideotek.

Czy tak rzeczywiście się stało ??

Zdjęcie użytkownika Mateusz Aleksandrowicz.


Zacznijmy może od tego, co w filmie zagrało. Przede wszystkim pochwalić należy obsadę, ponieważ aktorstwo w filmie stoi na bardzo wysokim poziomie. Dodam, że nawet epizodyści dali z siebie wszystko. Nawet ci w rolach nieletnich, co zwykle jest sporą bolączką polskich filmów i przyjemnie było patrzeć na ich aktorskie występy, aż chciałoby się częściej móc oglądać ich w innych polskich produkcjach.

,,Atak Paniki" nie jest żadną nową jakością, w polskim kinie co nie zmienia faktu, że wyróżnia się na plus na tle innych propozycji polskiego kina. Po prostu oferuje coś zupełnie innego niż konkurencja. Scenariusz filmu jest znakomity, ma zgrabne dialogi, a poszczególne nowelki jakiś tam pomysł. Nowelki te stale przenikają się w trakcie, filmu prowadząc, wiadomo, do połączenia wątków. Wszystko jest spójne i klarowne, tego właśnie oczekuje się od tego typu filmów.

Teraz niestety kilka gorzkich słów, niestety, ale film nie oferuje więcej ponad to, co zobaczyliśmy w zwiastunie co, jest strasznie, przykre. W trakcie seansu ani razu nie powiecie wow, jedynie może nie zawiedziecie się, a będzie, dokładnie tak jak przypuszczaliście. Trudno też wyrokować jak film przyjmie się na rynku biorąc pod uwagę dwa czynniki pierwszy to bardzo słaba reklama a drugi czynnik to premiera filmu ,,Podatek Od Miłości" który może odebrać filmowi jego elektorat. Dodam, że w obu produkcjach gra Grzegorz Damięcki, któremu wróże karierę niczym Panu Piotrowi Głowackiemu na, którego było podobne boom i grał, w co drugim polskim filmie. Oby w tym przypadku Panu Grzegorzowi Damięckiemu trafiały się tylko dobre produkcje.

Zdjęcie użytkownika Mateusz Aleksandrowicz.


Film mogę wam polecić na, szkolą 6, bo myślę, że to na tyle dobra rekomendacja, aby chociażby film obejrzeć o ile nie będziecie, od niego za dużo wymagali, to spodoba się wam i paradoksalnie film, który miał stać się pogromcą średniaków i fenomenem, który mógłby, konkurować z najbardziej popularnymi polskimi filmami w tym przypadku niestety tak się nie stało i film stał się dokładnie, tym przed czym miał widzów chronić od co bezpieczny średniak który, nie zapewni morza zachwytów, ale też nie będzie dla nas katorgą na miarę niegodnych wspomnienia produkcji filmowych.

Ocena: 6/10.

Redaktor: Mateusz Aleksandrowicz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz