Etykiety

piątek, 26 stycznia 2018

,,Podatek Od Miłości" - Recenzja Filmu

,,Podatek Od Miłości" to polski film produkcji TVN z Grzegorzem Damięckim i Aleksandrą Domańską w rolach głównych.
Film ten można oglądać w polskich kinach od 26 stycznia 2018 roku.

Film ,,Podatek Od Miłości" w sposób bezpieczny sunie po kanonie dobrze znanych nam schematów rodzimego kina. Na ekranie kinowym jest przyjemnie i miło całości dopełnia, przyjazna muzyka wszystko pierwotnie jest takie, jakie powinno być, ba nawet reżyser Bartłomiej Ignaciuk nie wychyla się poza wskazania napisane w scenariuszu. ,,Podatek Od Miłości" jest zatem zabawny i do bólu poprawny wręcz wzorowy w swoim gatunku, nutki szaleństwa dodają mu co prawda głównodowodzący, czyli duet Grzegorza Damięckiego i Aleksandry Domańskiej, którzy to niczym rasowi torreadorzy próbują jak najdłużej utrzymać się na polu walki niepokonani.

Czy rzeczywiście nie odnoszą żadnych ran podczas tej ryzykownej gry ??

Zdjęcie użytkownika Mateusz Aleksandrowicz.

Fabuła filmu ,,Podatek Od Miłości" jest następująca, Klara (Aleksandra Domańska) jest urzędnikiem, skarbowym, który ściga takich ludzi jak Marian (Grzegorz Damięcki) - czyli tych, którzy nie płacą podatków. Wpadają na siebie przypadkiem, w barze, i od razu nastawieni są do siebie w sposób negatywny. Jednak, jak to zwykle bywa, pozory mylą, a za każdym człowiekiem kryje się interesująca historia. Oboje mogą sobie pomóc w kryzysowej sytuacji. I choć ich działania stają się przewidywalne, reżyser sprawnie prowadzi akcję.

Czyli jak sami widzicie, fabularnie jest to sztampowy bezpieczny, acz bardzo przyjemny, lecz przewidywalny kawałek solidnego kina, które niczym ,,Listy Do M 3." zamierzają przebić kolejną barierę rekordów oglądalności w kinach. O tym świadczą, chociażby wszechobecne reklamy i ciągnięcie tematu filmu w telewizji TVN w nieskończoność. Co prawda świąteczne komedie mają dużo większy potencjał zarobkowy niż powielana po wielokroć nawet w najlepszych konfiguracjach i przedziwnych sceneriach oraz historiach opowieść typu ,,Love Story" co za tym idzie ciężko mi na dzień, dzisiejszy przewidzieć większy sukces niż odnotowanie kolejnego nie, wychylającego się poza ,,Planetę Singli" sukcesu tego wspaniałego filmu.
Gra aktorska o, której wcześniej wspomniałem i którą poddałem, w niemałą wątpliwość jest, tutaj zaskakująco dobra, pytanie na, ile to talent głównych aktorów a na, ile chwila oddechu od znanych nam wszystkich twarzy i ich wspaniałego talentu i tęsknota za nowym często nieznanym światem nieskończonej ilości talentów. I tak Grzegorz Damięcki zaskakuje wszestronnością i niezwykłym dystansem do postaci, którą gra oraz Aleksandra Domańska, która cudownie dopełnia luki pozostawione przez jej filmowego partnera.

Zdjęcie użytkownika Mateusz Aleksandrowicz.

Ten film to po prostu poprawna konstrukcja znanej nam dobrze budowli, która posiada sporej wielkości fundamenty, które gwarantują jej sukces i spore powodzenie oraz z pewnością nie zapewni zawodu nikomu, który będzie chciał jej się przyjrzeć z bliska i zatopić w sam środek cudownej historii w niej przedstawionej.

Ocena: 8/10.

Redaktor: Mateusz Aleksandrowicz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz