Etykiety

piątek, 26 stycznia 2018

,,Escape Room" - Recenzja Filmu,,Escape Room" to najnowszy horror w reżyserii Willa Wernicka, film ten można oglądać
na ekranach polskich kin od 19 stycznia 2018 roku.

Film ,,Escape Room" bazuje na dość sporej popularności miejsc takich jak słynne escape room'y których, mnogość na mapie świata i różnorodność tematyki oraz doświadczeń z nimi związanych zyskała spore grono odbiorców chcących spędzić kilka chwil ze znajomymi na ekstremalnej rozrywce. 

Czy film jest jedynie skutkiem ubocznym popularności tych miejsc i chce dzięki nim zaistnieć, nie wnosząc, nic nowego do gatunku filmowego, który reprezentuje ??Zdjęcie użytkownika Mateusz Aleksandrowicz.
I tutaj muszę was rozczarować, bo niestety w większości tak właśnie jest, ale po kolei.

Film opowiada o Tyler (Evan Williams) który, świętuje swoje 30 urodziny. Wraz z grupą przyjaciół oraz swoją dziewczyną Christen, jadą do restauracji, aby uczcić i wznieść toast za zdrowie solenizanta. Christen (Elisabeth Hower) ma dla Tylera niezwykły prezent – wejściówki do tajemniczego escape roomu. Po krótkiej, namowie reszty znajomych, decydują się wsiąść do czarnego vana i wyruszyć do pokoju zagadek. Gra wymaga od nich pewnych zasad, dlatego przed wejściem muszą zdać swoje telefony, portfele oraz resztę zawartości kieszeni i opaską zasłonić oczy. Po długiej podróży grupa budzi się rozdzielona po różnych pokojach, gdzie mają godzinę nie tylko, aby się wydostać, ale również uratować uwięzioną w klatce nagą Christen.

Fabuła filmu ,,Escape Room" z pozoru może wydawać się kolejnym klonem o bardzo prostolinijnym i wszystkim znanym schemacie, który nie odbiega niczym od takich ikonicznych tytułów gatunku jak ,,Cube", ,,Hostel" oraz ,,Piłę". O dziwo na Tylera i spółkę nie czeka na każdym rogu śmiertelnie zagrożenie. Oczywiście, z pewnym czasem nasza ekipa zacznie się rozrzedzać to zrozumiałe, ale o dziwo krew nie będzie tutaj latała strumieniami, a widz nie będzie musiał odwracać wzroku z powodu nadmiernej obrzydliwości kolejnych zgonów bohaterów. Fani horrorów z prawdziwego zdarzenia z gęstym klimatem i ciągłą niepewnością o losy głównych bohaterów również w filmie Willa Wernicka nie mają czego szukać.
,,Escape Room" został oficjalnie sklasyfikowany jako horror, niejako z powodu braku lepszego określenia na tego typu filmy. Oczywiście rzadko, bo rzadko, ale gdzieniegdzie są momenty, kiedy życie bohaterów wisi na ostrzu noża i są to najlepsze sceny w całym filmie, kiedy trudnych do polubienia bohaterów i tak nie chcemy skazać na śmierć i mimowolnie kibicujemy im w tej śmiertelnej grze. Natomiast cała reszta pozostawia zbyt wiele do życzenia.

Zdjęcie użytkownika Mateusz Aleksandrowicz.Film ,,Escape Room" rozczarował mnie na całej linii, mam wrażenie, że padłem ofiarą chwytliwego tytułu i fabuły, która wiele obiecywała a tak mało, dała z siebie. Wypada zatem życzyć obsadzie i niedoświadczonemu reżyserowi lepszego doboru scenariusza na przyszłość.

Ocena: 4/10.

Redaktor: Mateusz Aleksandrowicz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz